< powrót - Oferty leasingu

Awionetka stojąca na lotnisku

Leasing samolotów i śmigłowców dostępny jest w 9 firmach leasingowych

Leasing samolotu, śmigłowca - charakterystyka oferty

Z leasingu samolotu lub śmigłowca można obecnie skorzystać w dziewięciu polskich firmach leasingowych. Przy czym w praktyce zaledwie cztery z nich – można powiedzieć – wyspecjalizowały się w finansowaniu powietrznych środków transportu, a pozostałe pięć realizuje takie transakcje raczej sporadycznie. W rezultacie co roku w Polsce zawieranych jest około 100 umów leasingu samolotów – dotyczy to zarówno dużych samolotów pasażerskich dla linii lotniczych, jak i lekkich awionetek i helikopterów służących przede wszystkim przedsiębiorcom. My, na FmLeasing.pl także mamy w tym swój udział... Przeciętna jednostkowa wartość transakcji wynosi ponad 3,5 mln złotych, ale wyleasingować można także samolot lub śmigłowiec o znacznie mniejszej wartości, nawet poniżej 100 tys. zł. W grę wchodzi także leasing używanych samolotów, a nawet leasing zwrotny. Od rat i pozostałych opłat związanych z leasingiem samolotu można odliczać VAT pod warunkiem użytkowania go do celów prowadzonej działalności.

Warunki leasingu u polskich leasingodawców

Okres leasingu

  • operacyjny: od 36 do 84 miesięcy
  • finansowy: od 6 do 84 miesięcy

Czynsz inicjalny / wpłata własna

  • najczęściej od 10% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

  • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
  • leasing złotowy, walutowy, denominowany
  • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

  • uproszczona: niedostępna
  • standardowa/pełna: dokumenty rejestrowe, szczegółowe dokumenty finansowe

Wszystkie formalności zajmują zazwyczaj kilka tygodni.

Samoloty i śmigłowce używane

Możliwy jest także leasing używanych (kilkuletnich, a czasem nawet kilkunastoletnich) samolotów, awionetek i helikopterów.

Wyszukiwarka Leasingu - samoloty i śmigłowce

Leasing powietrznych środków transportu dostępny jest w 9 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kciuk w górę„Jestem bardzo zadowolony z działania Wyszukiwarki nie spodziewałem się otrzymania aż tylu ofert. Będę polecał FmLeasing.pl swoim znajomym jako doskonałe narzędzie. Decyzję o wyborze tańszego i dobrego leasingodawcy ułatwiła mi także wasza pomoc w analizie otrzymanych kalkulacji i wzorów umów.”Istotne porady

Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Mężczyzna analizujący dokumentyMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Aktualności dotyczące finansowania samolotów i śmigłowców

Leasing powietrznych środków transportu 2021 – wyniki

Firmy leasingowe sfinansowały w pierwszej połowie 2021 roku powietrzne środki trasnportu o wartości 195 mln zł, czyli aż o 52% więcej niż przed rokiem.

Więcej aktualności z branży: Wiadomości z branży leasingowej [NA ŻYWO]

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

4.875 1 1 1 1 1 4.88 (8)
Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl