< powrót - Oferty leasingu

Leasing sprzętu komputerowego i IT

Leasing sprzętu komputerowego i IT dostępny jest w 19 firmach leasingowych

Leasing sprzętu komputerowego i IT - charakterystyka oferty

Leasing sprzętu komputerowego i IT jeszcze do niedawna traktowany był przez polskich leasingodawców po macoszemu. To jednak zmienia się od jakiegoś czasu. Obecnie co najmniej kilka firm leasingowych chętnie finansuje IT, a także oprogramowanie. Istotną barierą w przypadku leasingu tego typu sprzętu jest jednak cena. Większość leasingodawców unika finansowania przedmiotów o niskiej wartości. Dlatego uzyskanie leasingu na pojedynczy zestaw komputerowy, czy laptop nie zawsze jest możliwe.

Warunki leasingu u polskich leasingodawców

Okres leasingu

  • operacyjny: od 15 do 48 miesięcy
    najczęściej maksymalnie do 24 miesięcy (amortyzacja 30%)
  • finansowy: od 6 do 48 miesięcy

Czynsz inicjalny / wpłata własna

  • najczęściej od 10% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

  • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
  • leasing złotowy, walutowy, denominowany
  • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

  • uproszczona (stosowana tylko w nielicznych przypadkach): wnioskujący przedkłada dokumenty rejestrowe i dowody osobiste reprezentantów
  • standardowa: dodatkowo wymagane dokumenty finansowe (np. deklaracje podatkowe)

Odbiór przedmiotu w 5 do 14 dni od złożenia wniosku

Komputery i IT używane, sprzęt o niewielkiej wartości

Leasing sprzętu używanego w zasadzie nie jest możliwy. Tylko w bardzo wyjątkowych przypadkach możliwe jest uzyskanie finansowania używanego sprzętu.
W takich przypadkach maksymalny wiek sprzętu i okres leasingu ustalany indywidualnie.

Tylko nieliczne firmy leasingowe finansują przedmioty o wartości poniżej 25 tys. zł netto (niektóre nawet poniżej 40 tys. zł).

Wyszukiwarka Leasingu - sprzęt komputerowy i IT

Leasing sprzętu IT (w tym komputerów) dostępny jest w 15 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kciuk w górę„Jestem bardzo zadowolony z działania Wyszukiwarki nie spodziewałem się otrzymania aż tylu ofert. Będę polecał FmLeasing.pl swoim znajomym jako doskonałe narzędzie. Decyzję o wyborze tańszego i dobrego leasingodawcy ułatwiła mi także wasza pomoc w analizie otrzymanych kalkulacji i wzorów umów.”Istotne porady

Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Mężczyzna analizujący dokumentyMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Aktualności dotyczące finansowania komputerów i IT

Leasing sprzętu IT 2021 – wyniki

Firmy leasingowe sfinansowały w pierwszej połowie 2021 roku sprzęt IT o wartości 461 mln zł, czyli o 4,7%% więcej niż przed rokiem. Z czego zdecydowaną większość stanowił hardware (401 mln zł, wzrost o 9,5%), natomiast leasing oprogramowania zamknął się wartością 30 mln zł (wzrost o 2%)

Więcej aktualności z branży: Wiadomości z branży leasingowej [NA ŻYWO]

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

5 1 1 1 1 1 5.00 (8)
Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl